قال الصادق(علیه السلام):

« انا انزلناه فی لـیلة القـدر، اللیلة فاطـمه و القـدر الله فمن عرف فاطمه حق معرفتها فقد ادرک لیلة القدر و أنما سمیت فاطمه لأن الخلق فطموا عن معرفتها و قوله و ما ادریک ما لیلة القدر لیلة القدر خیر من الف شهر یعنی خیر من الف مؤمن و هی ام المؤمنین تنزل الملائکة و الروح فیها و الملائکه المؤمنون الذین یملکو ن علم آل محمد (صلی الله علیه و آله و سلم)‌ و الروح القدس هی‌ فاطمة(علیهاالسلام)‌ بأذن ربهم من کل أمر سلام هی حتی مطلع الـفجر یعنی حتی یخرج القائم آل محمّد (علیه السلام) »
« انا انزلناه فی لـیلة القـدر؛ شب،حضرت فاطمه زهراء (سلام الله علیها) و قدر، خداوند متعال است پس هر کس حضرت فاطمه زهراء (سلام الله علیها) را به حقیقت معرفت بشناسد،‌ شب قدر را درک کرده است و جز این نیست که آنحضرت، فاطمه (سلام الله علیها) نامیده شد، چون خلائق از شناخت او بریده و جدا شده اند و فرمایش خداوند عزّوجلّ که: و ما ادریک ما لیلة القدر لیلة القدر خیر من الف شهر؛ یعن‍ی بهتر ازهزار مؤمن زیرا او مادر مؤمنین است. تنزل الملائکة و الروح فیها؛ فرشتگان یعنی مؤمنانی‌ که از علم آل محمد (صـلوات الله عـلیهم اجـمـعین) بـهـره مـند می باشـند و روح؛ هـمان روح الـقـدس که حـضـرت فـاطـمــه سـلام الله عـلیهـا اسـت می‌ بـاشـد؛. بأذن ربهم من کل أمر سلام هی حتی مطلع الـفجر؛ یعنی تا هنگام ظهور و قیام حضرت قائم آل محمد (عجل الله تعالی ‌فرجه الشریف).»

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

همه چیز درباره گل ها اهنگ جدید Software Download Brian Valerie Medicine practitioner challenges آموزش فنی و حرفه ای شماره16کیاسر